Utställningsresultat: Rasspecial 29 juni, 2014 Inofficiell, Borås

Antal: 36
Domare: Katja Jasica, Belgien

Bästa Valp
Ynnizin´s Tro Hopp Och Kärlek
Karin Johansson, Grästorp

BIR
Nord JV-11 SE UCH, DK UCH, FIN UCH, NORD UCH, SE VCH                                      Bolero Von Nora´s Nizina                                                                                                           Linda Lindekrans, Norrtälje

BIM
SE UCH SE VCH
Ynnizin´S Helgas Lily Of The Valley
Anne Fredriksson, Skövde


BIR till vänster

BIR Veteran 
SE UCH
Sjöhemmets Chicka Hildur
Helene Almquist, Karlskoga

BIM Veteran
SE UCH
Scheffelfältets Wojtek Den Tuffe
Kristina Thelander, Moholm


BIR till vänster

Turistklass
1. Old Fashion Needles And Pins
2. SE UCH Moonlake´s Thord´s Cobolt
3. Ambergini´s Kees Nelis

 

Uppfödarklass

1:a placering HP
Kennel Lovlipon

2:a placering HP
Kennel Ynnizin

3:e placering HP
Kennel Sjöhemmet

Avelsklass

1:a placering HP
Bolero Von Nora´s Nizina med avkommor

2:a placering HP
Email-Ynnizins Du Clos De L´Igloo med avkommor

Barn med hund


1. Natalie – Turid
2. Leo – Vanilla

 

Alla deltagande hundar:

Valpklass


Ynnizin´s Tro Hopp Och Kärlek

Turistklass


SE UCH
Moonlake´s Thord´s Cobolt


Old Fashion Needles and Pins


Ambergini´s Kees Nelis

Hanar

Juniorklass


Lovlipon Kadett


Lovlipon Kapitän


Lovlipon Rekord


Sjöhemmets Osborne As You Wished

1. Lovlipon Kadett
2. Lovlipon Kapitän
3. Lovlipon Rekord
4. Sjöhemmets Osborne As You Wished

 

Unghundsklass 


Fabian Diechcinek

Öppenklass


Borgåkers Qualcuno Macchiato


Gazoil Du Clos De L´Igloo


1. Gazoil Du Clos De L´Igloo
2. Borgåkers Qualcuno Macchiato

Championklass


SE UCH
Ynnizin´s Lilys Atmosfear


NORD JV-11 NORD UCH SE UCH FIN UCH DK UCH SE VCH
Bolero Von Nora´s Nizina


SE UCH DK UCH SE V-11
Shaggy Shepherd Frippe


SE UCH
Sjöhemmets Moltas Von Aspö

1. NORD JV-11 NORD UCH SE UCH FIN UCH DK UCH SE VCH
    Bolero Von Nora´s Nizina
2. SE UCH
    Ynnizin´s Lilys Atmosfear
3. SE UCH DK UCH SE V-11
Shaggy Shepherd Frippe
4. SE UCH
    Sjöhemmets Moltas Von Aspö

Veteranklass


SE UCH
Scheffelfältets Wojtek Den Tuffe

Tikar

Juniorklass


Lovlipon Vectra


Sjöhemmets Odezza Eternal Memory


Sjöhemmets Oksana Come Closer


Sjöhemmets Oliva For You To Love

1. Sjöhemmets Oliva For You To Love
2. Sjöhemmets Odezza Eternal Memory
3. Sjöhemmets Oksana Come Closer
4. Lovlipon Vectra

Unghundsklass


Shaggy Shepherds Hanny


Shaggy Shepherd Hermione

1. Shaggy Shepherds Hanny
2. Shaggy Shepherd Hermione

Championklass


SE UCH
Sjöhemmets Nora For A Reason


SE UCH
Faye Von Dat Greune Land


SE UCH
Lovlipon Veras Sally


SE JV-12 SE UCH
Lovlipon Veras Sheba


SE UCH
Storälvens Lady Olivin Fleurdelis


SE UCH SE VCH
Ynnizin´s Helgas Lilys Of The Valley


SE UCH
Ynnizin´s Lilys Trummeliten


SE UCH
Ynnizin´s Tickis Czarnina

1. SE UCH SE VCH
    Ynnizin´s Helgas Lilys Of The Valley
2. SE JV-12 SE UCH
    Lovlipon Veras Sheba
3. SE UCH
    Ynnizin´s Lilys Trummeliten
4. SE UCH
    Lovlipon Veras Sally

Veteranklass


INT UCH NORD UCH NORD VV-11
Ambergini´s Vanilla Queen


Ambergini´s Queen Of Night


SE UCH
Lovelyckans Lady Arwen Undómiel


SE UCH
Premiera Kontekst


SE UCH
Sjöhemmets Chicka Hildur

1. SE UCH
    Sjöhemmets Chicka Hildur
2. INT UCH NORD UCH NORD VV-11
    Ambergini´s Vanilla Queen
3. SE UCH
    Premiera Kontekst
4. SE UCH
    Lovelyckans Lady Arwen Undómiel

BÄSTA HANE

1. NORD JV-11 NORD UCH SE UCH FIN UCH DK UCH SE VCH
    Bolero Von Nora´s Nizina
2. SE UCH
    Ynnizin´s Lilys Atmosfear
3. Lovlipon Kadett
4. Lovlipon Kapitän

BÄSTA TIK

1.  SE UCH SE VCH
    Ynnizin´s Helgas Lilys Of The Valley
2. SE UCH
    Sjöhemmets Chicka Hildur
3. INT UCH NORD UCH NORD VV-11
    Ambergini´s Vanilla Queen
4. Shaggy Shepherds Hanny

 

 

 

 

 

Det här inlägget postades i Utställningsresultat. Bokmärk permalänken.

Kommentarer inaktiverade.